Tydzień Bezpieczenstwa 2015 - podsumowanie

Opublikowano 2015-08-03
W dnia 18 – 24 maja odbyła się druga edycja Tygodnia Bezpieczeństwa na placach budów firm-sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. W zorganizowanych wydarzeniach udział wzięło ponad 30 000 pracowników sił własnych i podwykonawców

Tydzień Bezpieczeństwa 2015
W dnia 18 – 24 maja odbyła się druga edycja Tygodnia Bezpieczeństwa na placach budów firm-sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. W zorganizowanych wydarzeniach udział wzięło ponad 30 000 pracowników sił własnych i podwykonawców. Aktywnie włączyli się również partnerzy biznesowi, dostawcy i inwestorzy. Patronatem honorowym Tydzień Bezpieczeństwa objęła Główny Inspektor Pracy Pani Iwona Hickiewicz. Państwowa Inspekcja Pracy wsparła działanie prelekcjami prowadzonymi przez Inspektorów, materiałami z pierwszej pomocy opracowanymi wspólnie z Państwową Strażą Pożarną. Strażacy pomagali nam już w poprzednich latach, ale w tym roku po raz pierwszy jako działanie prowadzone we wszystkich województwach. Odbyły się ćwiczenia z akcji pożarowych, ratownictwa drogowego i przechowywania gazów technicznych na budowie. U wszystkich generalnych wykonawców w Porozumieniu, odbyła się jednolita komunikacja dot. Tygodnia Bezpieczeństwa. Prezesi wysłali listy do pracowników motywujące do współpracy w zakresie poprawy bezpieczeństwa, troski o zdrowie i życie ludzkie. Opracowaliśmy wspólne plakaty i prezentacje. W kwietniowym wydaniu miesięcznika „Inżynier Budownictwa” ukazał się artykuł o planowanym Tygodniu Bezpieczeństwa. Niektóre budowy zorganizowały  wizyty młodzieży szkolnej z techników budowlanych i studentów . Spotkania z pracownikami wykorzystaliśmy do tego żeby wzmocnić działania prowadzone na budowach takie jak zgłaszanie zdarzeń potencjalnie wypadkowych i obserwacji oraz poranne odprawy BHP. Było wiele okazji do dyskusji i wymiany wniosków, które zebraliśmy od naszych ludzi i pracowników firm podwykonawczych. Bardzo dużo jeszcze przed nami do zrobienia, ale widać już pierwsze pozytywne efekty rozwiązań wdrożonych na naszych budowach. Poziom dyskusji na temat BHP z roku na rok jest coraz wyższy. Ludzie nie rozmawiają już czy pracować bezpiecznie, tylko jak to zrobić. Najważniejsze to nauczyć się współpracy w ty obszarze.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z niektórych projektów. 

powrót

Zawartość niniejszego serwisu oraz wszelkie jego elementy, w tym nazwa domeny, logo, plakaty, broszury, zdjęcia, tekst, grafiki i inne pliki oraz materiały, stanowią przedmiot praw własności intelektualnej sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie i podlegają ochronie prawnej.

rozwiń

Projekt i wykonanie Zebra Creative