Nowe przedsiębiorstwa chcą współpracować z Porozumieniem

Opublikowano 2018-07-30

Firmy NDI oraz STACON są w rocznym okresie kandydackim, na jednej z budów przedsiębiorstwa MCKB miała miejsce wizyta ekspertów Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. W planach mamy spotkania z kolejnymi kandydatami, chcącymi zasilić szeregi naszego Porozumienia. Grono firm zrzeszonych   z naszym stowarzyszeniem będzie coraz większe.
Działania Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród generalnych wykonawców. To efekt wytężonej, kilkuletniej pracy sygnatariuszy stowarzyszenia. Warto przypomnieć, że do 2017 roku Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie tworzyło 12 dużych generalnych wykonawców, działających w Polsce. Regulamin Porozumienia przewiduje również udział mniejszych firm jako członków zrzeszonych, którzy wdrożą u siebie wypracowane w stowarzyszeniu rozwiązania. Pierwszym członkiem zrzeszonym została firma REMBOR GENERAL.
Obecnie w rocznym okresie kandydackim są firmy  NDI, STACON, odbyła się też pierwsza wizyta na budowie przedsiębiorstwa MCKB, w planach są spotkania      z kolejnymi kandydatami. W spotkaniach na budowach udział biorą członkowie zarządów tych przedsiębiorstw, cieszy bardzo duże zaangażowanie w proces poprawy bezpieczeństwa, a także znajomość głównych problemów BHP. Należy podkreślić, że jedynie aktywny udział menedżerów wysokiego szczebla wykonawców budowlanych w rozwiązywaniu problemów podczas realizacji inwestycji, jest podstawą zarządzania bezpieczeństwem.
W Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wszyscy jesteśmy przekonani, że istotnym aspektem dla rozwoju ludzi i całej organizacji jest dobra i otwarta komunikacja. Dzięki m.in. efektywnej komunikacji możemy dalej redukować liczbę wypadków na budowach. Obecnie grupa robocza Porozumienia  prowadzi      12 kluczowych projektów, z których pięć ma wysoki priorytet nadany przez komitet sterujący i – według założeń - musi wejść w fazę wdrożenia w przyszłym roku. Zyskując kolejnych sygnatariuszy i członków zrzeszonych możemy pracować efektywniej i edukować szerokie grono podwykonawców w obszarze poprawy standardów BHP.

powrót

Sygnatariusze porozumienia:

strabagPorr InfrastructureBudimexErbudHochtiefkarmarMostostalMota Engil CEUnibepPolimexSkanskaWarbud

Zawartość niniejszego serwisu oraz wszelkie jego elementy, w tym nazwa domeny, logo, plakaty, broszury, zdjęcia, tekst, grafiki i inne pliki oraz materiały, stanowią przedmiot praw własności intelektualnej sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie i podlegają ochronie prawnej.

rozwiń

Projekt i wykonanie Zebra Creative